Лозівська міліція служитиме виключно народу України і не буде кишеньковою, — начальник (виправлено)
Цифри, які мало про що говорять, і заяви, які говорять дуже багато, — звіт начальника лозівської міліції Юрія Кобченка цього разу був нетиповим. Він мало що розповів про реальну криміногенну ситуацію, зате повідав про реальні стосунки з міськими можновладцями. Свою доповідь полковник міліції Кобченко представив на останній сесії Лозівської міської ради, 31 жовтня.
Чверть від третини
Начміліції почав зі статистики (стежте уважно). З початку року до Лозівського міськвідділу надійшло понад 4 тисячі звернень. За третиною з них — у 1266 випадках — відкрили кримінальні провадження. З цих, відкритих справ розкрили чверть (310), а майже половину закрили за відсутністю складу злочину (552).
Далі зі звіту:
— тяжких та особливо тяжких злочинів — майже 300, розкритих з них — третина;
— лозівчанам продовжують надзвонювати телефонні шахраї, люди так само потрапляють на гачок;
— одна з головних причин крадіжок автотранспорту — власники недостатньо за ним стежать;
— злочини проти власності взагалі залишаються проблемою, міліція аналізує вуличну злочинність, виявляє найбільш криміногенні зони і спрямовує туди додаткові наряди;
— дільничні перевантажені: за кожним закріплено по 3700 лозівчан замість нормативних 3000.
Торішньої статистики Юрій Кобченко не навів, порівняти цифри і відстежити тенденції у сесійній залі було неможливо.
Антикорупційні справи
Так само рівно, як статистику, начальник міліції зачитав інформацію з підпункту "боротьба з корупцією". У провадженні лозівських слідчих знаходиться одразу три такі справи.
Перша відкрита "за фактом зловживання владою та службовим становищем " посадовцями Лозівської міськради під час реалізації чотирьох об'єктів комунальної власності за заниженими цінами. Мова йде про колишній дитсадок на вулиці Урицького (склади "секонду"), молочну кухню, вже знесений магазин на розі Володарського і Лібкнехта (колишній "П'ятачок") і двоповерхова будівля старого дільничного пункту міліції на 1 мікрорайоні. Звернення до міліції написав депутат міськради Сергій Коба, член фракції "УДАР за Батьківщину".
Друга справа — розслідування "бездіяльності посадових осіб Лозівської міськради, які протягом двох з половиною років не вживали стягнення з ТОВ "КіВ-Марк" заборгованості з орендної плати та використання на умовах оренди земельної ділянки по вулиці Севастопольській, внаслідок чого міський бюджет недоотримав понад 275 тисяч гривень", йдеться в офіційному формулюванні. Автором цього звернення є однофракційник Коби Сергій Ткач.
Третє провадження стосується закупівлі продуктів харчування по відділу освіти. В офіційному формулюванні — "за фактом зловживання владою та службовим становищем посадовими особами Лозівської міськради, які у 2013 році провели тендер з порушенням чинного законодавства та уклали угоди поставки продуктів харчування у дошкільні і шкільні заклади з контрагентами за завищеними цінами, ніж інші учасники торгів". Зараз проводяться експертизи. Хто звернувся до міліції з відповідною скаргою, встановити не вдалося. Можливо, правоохоронці самі все виявили.
Депутати просили дати більше інформації щодо справ, але Кобченко відповів, що не може — триває слідство.
37 кілограмів наркотиків
Частина звіту щодо боротьби з наркотиками — менш конкретна. Цифри і факти є, але картини не дають.
Начальник міліції доповідає, що протягом усіх дев'яти місяців з початку року у цьому напрямку велася певна робота. Виявлено 5 фактів збуту, по 14 фактів зберігання наркотиків і утримання наркокубел. За все це вже посадили дванадцятьох людей. Вилучили 37 кГ наркотичних речовин.
Багато це чи мало у структурі скарг від громадян, більше чи менше ніж торік за той самий період, якою є тенденція — до збільшення чи зменшення явища у Лозовій — Юрій Кобченко не повідомив.
Рекомендації для покращення
Обов'язкова частина звіту — шляхи покращення (даруйте на слові) ситуації. Юрій Кобченко рекомендує:
— проводити рейди по дискотеках (на що соцслужби відповіли, що зверталися до міліції з проханням показати, хто з правоохоронців має робити це разом з ними, але чіткої відповіді не отримали),
— забезпечити реабілітацію колишніх в'язнів,
— штрафувати громадян, що викидають сміття де припало,
— встановлювати відеоспостереження у точках торгівлі, у гаражних кооперативах, на заправках,
— органам місцевого самоврядування більше брати участь у вирішенні сусідських, земельних і родинних конфліктів разом з дільничними,
— допомагати міліції з придбанням паливно-мастильних матеріалів.
Останній пункт стосується виконання міської програми підтримки правоохоронців. Юрій Кобченко звернув увагу, що цього року місто не давало коштів на бензин. Допомагав тільки район — виділив трохи більше 9 тисяч гривень.
Кишенькової міліції не буде
Прохаючи про гроші на бензин, начміліції пообіцяв співпрацювати з кожним депутатом міськради і зазначив, що готовий до конструктивного діалогу. А далі пряма мова:
— Одночасно хочу наголосити: поки я очолюю Лозівський міський відділ міліції, працівники підрозділу будуть служити виключно народу України, діяти в межах чинного законодавства, а не будуть кишеньковою міліцією для певних осіб, або політичних партій, або політиків, — це були останні слова доповіді Юрія Кобченка.
Завальні запитання
Поміж купи питань, якими засипали начальника міліції депутати, два стояли окремо — візит автоматників до мерії у день виборів і стара історія з торгівлею контрабандними сигаретами на вулицях міста. По них рада навіть прийняла звернення.
Але насправді це дві окремі історії, за якими на сесії геть загубився звіт. Інфопорт не повторюватиме цю помилку, тому — далі буде.
Валерія Гецко
Комментарии
Пане Андрію, дякую на слові, дійсно намагаюся розібратися. Це матеріал про доповідь, про те, як вона була представлена у сесійній залі. Публічна, для інформування лозівчан. Я звернула увагу на те, що вона була малоінформативн ою для пересічного лозівчанина.
RSS лента комментариев этой записи