Марш миру у Лозовій: давні суперники і традиційні неучасники — в одному флаконі
Несподіване для березня тепло, сонце, діти. Синьо-жовті прикраси, кульки, "Аист на крыше". Чиновники, майданівці і лідери, що зуміли приборкати особисті образи заради ідеї. Бабусі-"профукали Крим" у глядачах.
23 березня до традиційних недільних акцій у Лозовій додалася нова — неполітична. Близько сотні лозівчан вийшли висловитися проти війни з Росією.
Акція "Лозова — проти війни" починається у сквері афганців. Опівдні тут збирається з півсотні людей. Хвилин за 20 вони вирушають проспектом Перемоги до Палацу культури. Там, на площі, хода має завершитися мітингом.
Акцію ініціював депутат міськради Сергій Коба. Під час ходи він періодично пояснює перехожим через гучномовець-"матюгальник", що відбувається.
На акцію вийшли люди, здебільшого, середнього і молодого віку, переважно нерадикальних поглядів. За двома опозиційними депутатами Сергіями — Кобою та Войцеховичем — із жовтою кулькою в руках крокує Ольга Федченко, начальник управління праці і соцзахисту населення міськради, лозівська депутатка від ПР. До антивоєнної ходи приєдналася і її заступниця Вікторія Кіпкало (на цьому фото немає).
Замикають колону патріотично налаштовані тато з сином і життєрадісні міліціянти.
Символіка у кульках...
... та прикрасах. І, до речі, акція вийшла дуже родинною.
Радіоведуча Томас трохи пізніше, на мітингу, дуже хвилюючись, переходячи з російської мови на українську і навпаки, говоритиме про свою віру в єдину Україну, про свою вдячність вчителям, які навчили її другій рідній мові — українській, про своє жовто-блакитне серце і показуватиме паспорт у національних кольорах. А поки вона, весела і мала, йде у колоні, обвішана з обох боків плакатами.
На "хресті" відбувається важливий момент: до антивоєнної ходи долучається лозівський майдан — попри те, що їхні лідери, колишні однопартійці Ігор Коломак і Сергій Коба доволі довго не сприймали один одного. У сьогоднішніх обставинах свої суперечки вони відставили убік.
Серед майданівців цього разу багато молоді. Вона зібралася на патріотичний фотофлешмоб, який проведуть після мітингу.
Біля "Теремку" жінки старшого віку, що торгують вздовж тротуару, кричать учасникам ходи "Ви профукали Крим" та щось про в.о. міністра МВС Авакова, який кілька років тому перебував у розшуку, а тут "знайшовся". Сергій Коба через "матюгальник" на всю вулицю відповідає, що "ми — проти війни" і "долучайтеся", але пані залишилися торгувати і продовжили дискусію між собою, паралельно обурюючись, що я записую на відео їхні репліки.
До Палацу культури колона, що розрослася десь до сотні учасників, дісталася без пригод.
Організатори сподівалися на більшу кількість учасників. У заявці до мерії мова йшла про "орієнтовно 500 осіб".
Працівниці Палацу виглядають з вікна, але не виходять, щоб подивитися ближче.
Все побачать і почують учасники хору "Заспів" — вони заспівають українські пісні наприкінці мітингу, а поки слухають.
Депутат Сергій Войцехович розповідає, як летів із російськими журналістами у літаку, і вони заздрили нашому громадянському суспільству.
Свободівець Роман Авраменко, чий брат служить у Криму, — про те, що українські військові не до останнього, а й досі вірні присязі українському народові.
Ігор Коломак, депутат-батьківщинівець і голова Народної ради, закликає бюджетників й усіх, хто працює за наймом, не боятися висловлювати свою позицію і скаржитися лозівській опозиції, якщо їх притіснятимуть на роботі.
Маленька Мирослава, донька Сергія Коби, читає вірш про "не судите, это грех".
Її тато зачитує резолюцію, у якій пропонує звернутися до росіян, аби ті не підтримували агресивну політику свого президента, і до керівництва Росії, щоб воно відвело війська і повернулося у межі міжнародного права. Резолюцію приймають голосним "да".
Основна частина учасників акції розходиться, а молодь і кілька старших людей залишається задля флешмобу. Його співорганізаторка Аня Красноперова шикує народ у літери UA.
U...
... та А. Щоб сфотографувати всю картину, Ігор Коломак видерся на верх конструкції сцени.
Наприкінці — кілька фото напам'ять.
Обіцяне відео.
Валерія Гецко
ПС: Взути підбори було неправильним рішенням.