На небезпечні вікна у лозівських багатоповерхівках встановлюватимуть решітки
Щоб з вікон під’їздів у лозівських багатоповерхівках ніхто не випадав, їх вирішили закрити решітками. Міська рада виділила на це 100 тисяч гривень, а потрібно іще півмільйона.
У Лозовій решіток у під’їзди потребують 94 будинки — практично чверть міських багатоповерхівок. Вікна тут знаходяться на рівні підлоги або взагалі між поверхами. Колись усі вони були заґратовані, але ті решітки легко знімались, і на сьогодні їх по місту практично не лишилося — розікрали на метал.
У лютому на 5 мікрорайоні з такого вікна випав і розбився нетверезий чоловік. Він начебто спіткнувся на сходах і вибив собою скло. Аналогічний випадок днями стався у Харкові — там загинув молодий чоловік.
Жертвою незаґратованого під’їздного вікна ледь не стала і 24-річна лозівчанка Анна.
— Я йшла зустрічати маму, щоб допомогти донести на п’ятий поверх пакети з продуктами, спускалася в домашніх зручних капцях, не на підборах. Між третім і другим поверхом оступилася і покотилася вниз по сходах. Впала поряд з вікном. Добре, що не долетіла до нього, — згадує дівчина. — Раніше і не замислювалася, як таке падіння могло закінчитися. А після новини про чоловіка стало страшнувато... Тепер намагаюся триматися за поручні.
Містяни регулярно звертаються до Житлової управляючої компанії, аби житловики відновили захист у під’їздах, однак на ці роботи не було грошей, розповідає виконувач обов’язків директора підприємства Дмитро Стусенко. Цього року кошти нарешті почали виділяти.
За словами керівника ЖУКа, 100 тисяч вистачить, щоб заґратувати вікна у 15-20 будинках. Зараз спеціалісти визначаються, які багатоповерхівки потраплять у першу чергу та яким чином кріпити захист. Важливо не подарувати решітки крадіям і водночас забезпечити ремонтникам доступ до вікон.
— [Раніше,] коли решітки були, вони вільно висіли на кронштейнах. Вікно можна було обслужити — помити, пересклити і т.д. На сьогоднішній день, якщо так зробити, решітки просто будуть на пунктах металоприймання. Можна їх на анкера [вішати] і заварювати, але тоді питання, як бути, якщо розбили скло, а доступа немає... Тому є пропозиція кріпити їх із зовнішнього боку, як у квартирах на перших поверхах. Найшвидше, так і буде, але перше питання, в яких будинках ставити, — говорить Дмитро Стусенко.
За якими критеріями обиратимуть першочергові під’їзди, у ЖУКу поки не визначили, але конкретний список адрес має з’явитися вже до кінця березня — тоді житловики оформлятимуть технічну документацію. Роботи вони планують почати у кінці квітня — на початку травня.
Керівник ЖУКа сподівається, що виділена сума — це лише початок. Всього на відновлення решіток потрібно близько 600 тисяч гривень.
Валерія Гецко
Комментарии
Чи опять мы сами во всем вынувати? ))) А дэпутату кляти сэпары всэ набрэхалы? )))),,,
Точно,точно! Я тоже такэ чув на базари...
Люды знающи кажуть, шо сначала нада срочна провэсты дэкомунизацию, бо цэ важно, а потом, якщо можэ будуть гроши, то шось зроблять з дахамы... но нэ факт, так як ця дэкомунизация оказалась дужэ дорогою штукою, и на рэмонт дахив грошей нэ хватэ!
Оцэ такэ кажуть.
Да це все дурниці, дахи теж можна дэкомунизироват ь, нєма дахів нема клопоту
Усё дэкумунизуваты нахер - и пыздэць! Бо якшо цього нэ зробыть, то Пу з маскалямы у нас всэ забэруть, бо подумають, шо то всэ их, а воно нашэ. А якщо декумунизувать - то всэ будэ вжэ точно нашэ!
Алэ ж до чого тоди тут дахы и шо з нымы робыты? Блядь, якась кончэна дилэма! Срочна нада громадьськи слухання у ДК! Срочна!!!
RSS лента комментариев этой записи