Лозівська міськрада дозволила закрити колегіум №2 (оновлено)
Лозівська міськрада дала дозвіл на ліквідацію Лозівського колегіуму №2. Сьогодні, 20 березня, за це проголосували 28 депутатів з 50.
Пікет
Сесії передувала акція протесту: батьки колегіантів з плакатами зустрічали депутатів, які заходили до мерії. Політпартії "Свобода" і "Батьківщина" винесли й свої прапори.
Батьки учнів колегіуму зустрічають депутатів Лозівської міської ради, які вирішуватимуть долю їхнього навчального закладу. Фото автора.
У центрі — лідер ініціативної групи батьків Ірина Білоусова, яка виступатиме на сесії. Фото автора.
Районний батьківщинівець Максим Інкін фотографує пікет, позаду нього депутат міськради Андрій Нижник прямує повз мітингувальників до мерії. Фото автора.
До сесійної зали пускали тільки 12 членів ініціативної групи, але депутат Ігор Коломак добився, щоб пропустили усіх.
Батьки зайняли задні ряди у сесійній залі. Фото з сайту Лозівської міської ради.
Аргументи до закриття
Питання про ліквідацію колегіуму розглядали дві години.
Першим свою позицію представив відділ освіти:
— цього року школи вперше фінансуються з держбюджету через спеціальну освітню субвенцію, яка на мільйон є меншою, ніж торішні фактичні витрати,
— дефіцит галузі — 20 мільйонів гривень, з яких 12 мільйонів — недофінансування загальноосвітніх закладів,
— школи мікрорайону розташовані щільно, а заповнені наполовину, водночас аналіз показує, що кількість дітей суттєво зростати не буде,
— держава і область вимагають зменшувати кількість шкіл, якщо на їхнє утримання не вистачає коштів.
За висновком освітян, усе це дає підставу для ліквідації однієї з шести шкіл мікрорайону.
Начальник відділу освіти Олег Інденко презентує аргументи на користь закриття колегіуму №2. Фото з сайту Лозівської міської ради.
Вибір впав на колегіум №2, оскільки той має найнижче наповнення закладу (36,6%), один з найгірших показників наповнення класів (23 дитини) і найбільшу вартість навчання одного учня (понад 7,5 тисяч гривень) серед мікрорайонівських закладів.
Гуманітарний віце-мер Юрій Петренко наголосив на тому, що школу під закриття обирали за тими параметрами, за якими держава фінансує галузь. Якість освіти і здобутки учнів й педагогів до формули не входять.
Фото з сайту Лозівської міської ради
Ліквідація колегіуму, за попередніми розрахунками відділу освіти, заощадить понад 800 тисяч гривень у 2015 році. Це один з пунктів цілого комплексу заходів з економії на загальну суму близько 3 мільйонів гривень. До нього також входять скорочення, відпустки за власний рахунок, заміна пенсіонерів з більшою зарплатнею на молодь з меншою, економія енергоносіїв.
Здійснення всього комплексу дасть можливість показати, що Лозова проводить оптимізацію видатків і приводить шкільну мережу у відповідність до кількості учнів. Без цього безглуздо просити перегляду освітньої субвенції або додаткових коштів в області на покриття дефіциту у галузі, пояснює секретар міськради Тетяна Запорожець.
Головний освітянин Олег Інденко говорить, що з тими грошима, які є зараз на школи, у відділу освіти є два варіанти. Якщо розтягнути кошти на весь рік, то з червня усіх вчителів доведеться перевести на мінімальну зарплату у 1218 гривень. Якщо ж платити у повному обсязі, то гроші закінчаться вже до вересня.
Дебати і 109 заяв
Проти закриття колегіуму виступили група "Лозівська єдність", фракція КПУ, регіонали і батьківщинівці.
Багатьох непокоїть будівля колегіуму. Вона "молодша" за школи 1 і 2 мікрорайонів і, на думку захисників закладу, знаходиться у кращому стані. Ці депутати пропонували не чіпати колегіум, а об’єднати заклад з меншими школами на його ж базі — або зі школою №12, або зі школою №3, або з обома.
Олег Інденко на це відповів, що будівлі всіх діючих шкіл знаходяться у задовільному стані, натомість будівля колегіуму якраз і є проблемою: це школа-гігант, розрахована на майже 1200 учнів, вона дорога в утриманні і в ремонті.
Після закриття колегіуму будівлю планують передати на баланс Житлової управляючої компанії і хочуть зберегти. Частину приміщень орендуватиме, як і зараз, ДЮСШ "Олімпія", можливо, гуртки, все інше пропонуватимуть бізнесу. Лозівський мер Сергій Степанов сказав, що існують певні плани щодо будівлі, але розповідати про них ще рано.
На запитання депутата Сергія Коби він відповів, що приміщення відключать від централізованого опалення. Затребувані частини планують опалювати автономно.
Відділ освіти обіцяє забезпечити усіх колегіантів місцями в інших школах і працевлаштувати вчителів. Комуніст Святослав Кравченко зауважує, що, якщо вчителів не звільняють, будівлю ЖУК утримуватиме, то економії він не бачить. Названі 800 тисяч не переконують багатьох депутатів з табору противників закриття.
Олег Інденко нагадує, що наступного року збережених коштів має бути удвічі-утричі більше, в залежності від цін, і що закриття — лише частина роботи з економії освітнього бюджету. Депутат Сергій Коба попросив дати точну розкладку, скільки саме вдасться зекономити окремо на зарплаті, окремо на енергоносіях, але начосвіти відповів, що це неможливо — через швидке зростання цін.
Якість освіти — аргумент, який не пройшов. Захисники підняли тему зовнішнього незалежного оцінювання — торік колегіум показав у ньому найкращі результати по місту. Однак віце-мер Юрій Петренко назвав цей результат особливістю останнього випускного класу, який в принципі добре навчався і, за словами гуманітарного заступника, активно готувався до ЗНО з репетиторами.
Юрій Петренко хотів продемонструвати інші рейтингові показники, які свідчать про якість освіти у колегіумі, але міський голова його зупинив. Віце-мер встиг сказати, що заяви на переведення до інших шкіл вже написали батьки 109 дітей, але ходу їм не давали до прийняття рішення міськрадою.
Позбавити статусу колегіуму
Серйозний удар по репутації колегіуму завдала гостя з області, представник Департаменту освіти і науки Харківської облдержадміністрації Олена Байназарова.
Вона запропонувала "звернути увагу на дітей": у 10-11 класах у колегіумі навчається по півтора десятка учнів. Черги немає, діти сюди не йдуть. Як каже представниця департаменту, два роки тому часткову відповідь на питання "чому?" область отримала.
У 2013-му колегіум проходив чергову атестацію, і за її результатами комісія винесла рішення позбавити навчальний заклад статусу колегіуму, оскільки він йому не відповідає. У тому році школа не мала жодної перемоги в олімпіадах і в Малій академії наук за своїм напрямом (олімпіади взагалі не є сильною стороною колегіуму).
Тоді відділ освіти не виконав рекомендацію комісії — на думку Олени Байназарової, побоявся проводити непопулярне рішення.
Голосування
Перед голосуванням учасники дискусії ще обмінялися звинуваченнями.
Секретар міськради сказала, що біль батьків не був би таким сильним, якби деякі депутати його не загострювали. Ті ж члени ради, які голосуватимуть "за", робитимуть це через те, що реально дивляться на ситуацію і беруть на себе відповідальність.
Директорка колегіуму Олена Назаренко дорікнула депутатському корпусу, що майже ніхто не прийшов в її заклад перед тим, як приймати рішення, не подивився на власні очі.
Юрій Петренко шкодував, що депутати-захисники колегіуму рятують одну школу, не розуміючи, що рятувати потрібно всю мережу.
Комуніст Олександр Мельник зазначив, що його фракція голосуватиме "проти", бо економія не порівнянна зі шкодою.
"Лозівська єдність" і регіонали на депутатській комісії, яка передувала пленарному засіданню, заявили, що в принципі розуміють необхідність закриття школи, але не підтримають рішення у його нинішньому вигляді — воно недопрацьоване. Сергій Коба вкотре нагадав, що мерії потрібно почати економити зі своїх премій.
28 голосів "за", 13 "проти", 1 "утримався". Прийняття рішення забезпечила депутатська група "Лозівський собор".
Ліквідація і перспективи
Ліквідація Лозівського колегіуму №2, відповідно до рішення, починається вже сьогодні і має закінчитися до вересня. Міський голова раніше заявляв, що дітям дадуть спокійно закінчити навчальний рік.
Відділ освіти гарантує працевлаштування вчителям — частину місць звільнять пенсіонери, частину знайдуть за рахунок перерозподілу викладацьких годин.
У колегіантів є варіанти переходити в інші школи як по одному, так і цілими класами (хоча ця можливість обмежена). Куди саме переводити дитину, вирішувати батькам, але відділ освіти все одно регулюватиме, щоб не було перевантаження на один заклад, повідомив віце-мер Петренко.
Зроблені у колегіумі ремонти батькам ніхто не компенсуватиме, щоб допомогти з ремонтами у нових школах, мова поки не йде. Єдине, батькам запропонували забрати техніку і обладнання, які вони купували у класи.
Мер пообіцяв особисту увагу до кожного проблемного питання, які стосуватимуться ліквідації закладу і переведення дітей.
Закриття колегіуму збільшить середнє наповнення загальноосвітніх закладів з 57% до 64%.
У Лозовій залишиться 12 шкіл. У мерії більше не планують закривати жодної, але й не виключають такої можливості.
Валерія Гецко
Комментарии
І дуже важливі слова сказав нинішній мер, Степанов С. Ф., що він ЗНАЄ, що зробити з будівлею колегіуму №2, просто про це говорити рано... А що він може зробити з комунальною власністю лозівчани вже теж дуже добре знають.
Закрытая школа №2 может повторить судьбу бывшего автовокзала и недостроенных девятиэтажек на 4-ом микрорайоне . В недостроенной девятиэтажке (четыре этажа) торговцы с рынка "Янтарь" организовали общественный сартир, ходят туда по нужде,срать и сцать , а потом немытыми руками отпускают покупателям продукты. Сартир фуекционирует уже не один десяток лет, а руководству города к этому дела нет.
Судьбу девятиэтажек может повторить и 2-ая школа.
А те, що хтось, кудись ходить в "общественный сартир" чи "немытыми руками..." то це залежить не тільки від мера, а від кожного із нас. В тому числі і від формального господаря ринку, від служб виконкому, від депутатів, від санстанції, від комунальників.. .
Мэр города Люботин на Харьковщине и три депутата задержаны за взяточничество !
Скоро и наши петушки следом за Люботинским орлом на нары .
/ Поставь хоть Бога во главе но пока на местах черти - толку мало /
я на сколько понял 2 школу закрыли, а зачем почему правельнО???
RSS лента комментариев этой записи