Анатолій Гіршфельд: ЛКМЗ подолав найважчу кризу у своїй новітній історії
Ситуація на ЛКМЗ вирівнюється після дворічної кризи. Це був найскладніший період з початку двотисячних — того моменту, коли Українська промислово-енергетична компанія стала акціонером заводу, вважає Анатолій Гіршфельд, народний депутат України і почесний президент УПЕК.
Анатолій Гіршфельд приїхав у Лозову 26 вересня, напередодні Дня машинобудівника, професійного свята працівників практично всієї індустріальної групи УПЕК. Головне його повідомлення — справи заводу пішли угору. Лозівському ковальсько-механічному заводу довелося переглянути перелік своєї продукції, позитивно "спрацювали" напрями, які на заводі почали розробляти ще у 2006-2008 роках — причепна сільгосптехніка та оборонна техніка.
Як поінформував народний депутат, напередодні Дня машинобудівника відбулися одразу кілька важливих для підприємства подій: підписання оборонних контрактів, відновлення співпраці з Харківським тракторним заводом, укладання договору з європейським партнером.
— Так склалися події, що Василь Іванович [Черномаз, генеральний директор ЛКМЗ] буквально вчора підписав великий контракт з Київським бронетанковим заводом. Паралельно ми працюємо з низкою підприємств — "Ленинская кузница"і так далі. До цього ми нормально спрацювали, нарешті повернули обсяги ХТЗ, з понеділка починаємо відвантажувати [продукцію]. Підписали меморандум з польським підприємством FON-SKB. Насправді важко сьогодні оцінити наслідки цієї події. Ми прорубали вікно в Європу, тому що це — європейська сертифікація, — розповів Анатолій Гіршфельд.
Контракт з ХТЗ передбачає поставку тракторокомплектів на суму 45 мільйонів гривень. Торік сума контракту становила утричі більшу суму, але він не був виконаний — ХТЗ відмовився від співпраці. Цьогорічні домовленості мають покласти старт відновленню тривалих взаємовигідних стосунків, вважають в ІГ УПЕК.
Для FON-SKB Лозівський ковальсько-механічний завод вироблятиме тягові мости для автобусів, інженерно-дорожньої техніки та осі для сільгосппричепів. Кооперація з поляками дає УПЕКу вихід на європейські ринки, які не залежать від політичної обстановки, говорить Гіршфельд.
У серпні на ЛКМЗ для більшості підрозділів скасували режим скороченого робочого тижня і скороченого дня і повернули повноцінний графік, ковальське виробництво та виробництво сільгосптехніки працюють у дві зміни, завод набирає працівників.
Поки що на підприємстві зберігається затримка зарплати, але, за словами Анатолія Гіршфельда, нинішній обсяг замовлень дозволяє протягом півтора місяця віддати борги і вийти на нормальний графік виплат.
Спадання обсягів виробництва на ЛКМЗ почалося у 2012 році, піку криза досягла у 2013-му, завод закінчив рік зі збитком у 30 мільйонів гривень. Торік восени на підприємстві запровадили режим максимальної економії: скорочений робочий день, скорочений робочий тиждень, нічний режим роботи для енергоємного виробництва, коли діє найдешевший тариф на електроенергію. Навесні 2014 року почалося поступове відновлення роботи.
Валерія Гецко
Комментарии
Шахматенко, дедушка Дияк 1929 г.р...., куча отставных милиционеров, все только спят и видят возможности решать вопросы жителей Лозовой.. У А.М. хоть бизнес тут, все же какой-то интерес...
Да и молодцы заводчане, руки не опускали, когда была полная ..опа. Сейчас правда тоже не все хорошо. Уверен, что это временно. На них все держится.
А вообще нужно быть полным (как бы сказать, чтобы не забанили) идиотом, чтобы обвинить в прославлении журналиста, который Гиршфельду недавно в лоб задал вопрос, почему он голосовал за диктаторские законы 16 января. Единственный смелый журналист. Остальным цензура не позволила. Друзья, по моему вы что-то попутали.
Или это уже кандидатики-луз еры местные начали дерьмо свое выливать. Как не умели у нас достойно готовиться к выборам, так и не умеют. Одни про народ вспоминают, зарплаты и гречку давать начинают, другие вышиванку одевают и на АТО пиарятся, а потом тычут этим везде. Очень надеюсь на наш мудрый и сильный народ, который сможет разобраться в дешевой пиарщине и лицемерии.
И все-таки по существу. Я хоть и не журналист, но будут ли какие-нибудь доводы о прославлении? Выше, для примера, есть ссылка про джинсу. Или это как на центральном рынке - ляпнул, а ответить по существу нечего.
RSS лента комментариев этой записи