З десяток лозівчан поїхали на Євромайдан до Києва
Лозівські активісти провели акцію у підтримку Євромайдану у Лозовій - це було 8 грудня, - на ній і після неї зібрали кошти на поїздку, а за кілька днів рушили на Київ.
Лозівський "десант" - це, переважно, представники політпартій "Батьківщина" та "Свобода". Є й позапартійні, але одиничні. Загальна кількість лозівчан на Євромайдані - трохи більше десятка чоловік.
Серед них - два депутати Лозівської міської ради від "Батьківщини" Ігор Коломак та Сергій Красноперов. Вони відхрещуються від лідерства у цій поїздці, але, фактично, саме ці люди очолюють лозівську делегацію протестувальників у Київі.
За словами Ігоря Коломака, їхня група поїхала у столицю підтримати протести проти свавілля діючої влади і взяти участь у народному віче 15 грудня. Лозівчани долучаються до всіх вимог Євромайдану, зокрема, повернутися до підписання договору про асоціацію з ЄС, відправити у відставку уряд, покарати винних у побитті студентів у ніч на 30 листопада і випустити затриманих під час сутичок з Беркутом.
Це, так би мовити, тло, а тепер, власне, сама історія, яку розповів Ігор Коломак телефоном з Києва.
8 грудня у Лозовій він та інші місцеві прибічники ідей Євромайдану скликали аналогічне зібрання на "хресті" (перетин проспекту Перемоги та вулиці Супруна - біля АТБ є зручний майданчик). Туди прийшли - якщо рахувати за фото - до півсотні людей.
На цій акції її ініціатори, серед іншого, збирали гроші на те, щоб відправити делегацію до Києва на головний Євромайдан. Зібрали 850 гривень. А після акції, як говорить Ігор Коломак, до нього підішли ще кілька людей - передавали гроші. Причому один пожертвував 500 гривень, ще один - 1000.
Серед тих, хто дав кошти на поїздку, немає жодного міцного бізнесовця чи керівника, стверджує Ігор, - усі звичайні небагаті лозівчани. Самі вийти на Майдан вони не можуть, але вирішили підтримати його фінансово.
Загальна сума пожертв перевищила 2,5 тисячі гривень. На них і поїхали.
Перша група з семи лозівчан рушила на Київ ввечері 11 грудня. Вільно взяли квитки на потяг (по 55 гривень без чаю і постілі), спокійно доїхали, на вокзалі міліція ані у Лозовій, ані у Києві не турбувала. До майдану Незалежності дісталися без пригод.
Тут, кажуть, панує піднесений настрій і сувора дисципліна. Всередину Майдану, обнесеного барикадами, не пускають нетверезих і будь-чим озброєних людей. Ігора Коломака теж не пускали, коли він намагався пронести дровеняку для прапору. Говорить, довелося довго пояснювати, що це не кийок, а майбутній флагшток.
Серед усіх робіт на Майдані лозівчанам дісталося якраз вартувати на барикадах. Це вони робили вдень, а на ніч заселилися у хостел. Безкоштовно.
Наступного дня наші разом з іншими євромайданівцями пікетували суд, де розглядали справи людей, затриманих після сутичок на Банковій 1 грудня. Тих самих, яких ще називають заручниками влади у переговорах з Євромайданом. Їх у першу ж добу після затримання рішенням суду заарештували на 2 місяці, потім відпустили під підписку про невиїзд, але кримінальне провадження (те, що раніше називалося кримінальними справами) досі триває.
У суботу, 14 грудня, до першої групи мала підтягнутися друга, кілька людей змінилися, більшість планує у понеділок повертатися до Лозової. Тоді ми ще порозпитуємо їх, чи разом Схід і Захід на Євромайдані, у який бік там рухаються гроші і яких протетсувальників більше - від політики чи тих, кого в цілому "дістав бєспрєдєл".
Зібраних лозівчанами грошей вистачило на поїздку активістів із запасом, і вони кличуть інших бажаючих з'їздити на Євромайдан не соромитися: квитки є за що купувати. Як говорить Ігор Коломак, можна було пожертвувати залишок на потреби Євромайдану, але у делегації вирішили зберегти гроші, щоб привезти до Києва більше лозівчан.
Фото - зі сторінки Ігора Коломака у Фейсбуці.
Відео - членів лозівської делегації.
Валерія Гецко