Надходження підприємця-єдиноподатника у валюті: як визначити дохід?
Відповідно до п. 292.5 ПКУ дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ на дату отримання такого доходу.
Вимога щодо обов'язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України частини надходжень в іноземній валюті з-за кордону, зокрема, на користь фізичних осіб-підприємців встановлена Постановою Правління НБУ від 12.05.2014 р. № 270. Розмір валютних надходжень, які підлягають обов'язковому продажу, складає 50%.
Банк зобов'язаний попередньо зараховувати надходження в іноземній валюті, які підлягають обов'язковому продажу, на окремий розподільчий рахунок. При цьому розподільчі рахунки виконують суто технічну функцію. Тому до складу доходу платника єдиного податку від здійснення операцій з експорту товарів (робіт, послуг) уключається сума валютної виручки, зарахована на валютний рахунок суб'єкта господарювання, та сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок у гривнях від обов'язкового продажу на МВРУ. Валютні кошти перераховуються у гривні за офіційним курсом НБУ на дату надходження їх на валютний рахунок фізичної особи — підприємця.
Також до складу доходу фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку включається сума позитивної курсової різниці від продажу іноземної валюти, що надійшла на валютний рахунок фізичної особи-підприємця.